Your little supernatural world!

Spójrz na świat z innej perspektywy a dostrzeżesz coś co wykraczało poza twą wyobraźnię!
 
IndeksFAQRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Fabuła serialu

Go down 
AutorWiadomość
Lucrezia Donati
Sukkubs
Sukkubs
avatar

Liczba postów : 139
Age : 25
Skąd : NYC

PisanieTemat: Fabuła serialu   Pią Paź 31, 2014 4:27 pm

Opis serialu
Akcja serialu zaczyna się ponad dwadzieścia lat temu, gdy spokój pewnej szczęśliwej, amerykańskiej rodziny z Kansas zostaje zdruzgotany. Szczęśliwa żona i matka dwóch synów niespodziewanie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a świadek niesamowitego zdarzenia, jej mąż John, w panice ucieka wraz ze swoimi dziećmi – Deanem i Samem – z płonącego domu. John postanawia zgłębić sprawę śmierci żony na własną rękę, szukając odpowiedzi w zjawiskach paranormalnych i poznając innych podobnych jemu, żądnych zemsty ludzi.

Pilot
Information icon.svg Osobny artykuł: Pilot (Nie z tego świata).
W pierwszym, pilotażowym odcinku, poznajemy dorosłego już Sama. W jego domu pojawia się starszy brat – Dean, razem wyruszają na poszukiwanie ojca, gdyż okazuje się, że John zniknął wiele dni temu i nie daje znaków życia. Znajdują tam ducha i rozprawiają się z nim. Wracają do domu Sama gdzie jego dziewczyna ginie w bardzo podobny sposób jak jego matka. On zaś decyduje się wyruszyć z bratem na poszukiwanie ojca.

Pierwszy sezon
Pierwszy sezon to głównie poszukiwania ojca przez braci Winchesterów. Okazuje się, że rzeczy, o których mówił im ojciec przez lata ich młodości są prawdziwe i w czasie podróży jego śladami bracia trafiają na przeróżne nadprzyrodzone formy bytu, często zmuszeni są podjąć się walki z nimi na własną rękę, organizując tzw. „Łowy”. Sam zaczyna miewać dziwne, prorocze sny oraz okazuje szczątkowe zdolności telekinetyczne. Pod koniec serii braci odnajduje ich ojciec, który wpadł wreszcie na wiarygodny trop zabójcy swojej żony oraz dziewczyny Sama. Okazuje się że za tymi i innymi podobnymi zdarzeniami stoi potężny, żółtooki demon Azazel, którego może uśmiercić jedynie Colt - broń wytworzona niegdyś przez jednego z łowców. Niestety demon ucieka z potrzasku a John, Sam i Dean wylatują z drogi przez ciężarówkę prowadzoną przez demona.

Drugi sezon
Drugi sezon zaczyna się w klinice, gdzie Dean przeżywa śmierć kliniczną i poznaje Kosiarza. Okazuje się, że Dean musi podjąć decyzję - odejdzie lub zostanie jako duch i z czasem przeistoczy się w coś, na co od zawsze polowali. Zrozpaczony ojciec przywołuje w piwnicy Azazela i zawiera z nim pakt: za życie Deana ofiaruje swoją duszę oraz ich jedyną nadzieję na zabicie Żółtookiego demona – Colta, wraz z ostatnim nabojem. Pakt został przypieczętowany i parę minut po cudownym ozdrowieniu Deana, John umiera o godzinie 10:41. Zrozpaczeni bracia palą ciało swojego ojca oraz postanawiają dalej tropić potężnego demona. Bracia natykają się na kilka przypadków ludzi obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami podobnymi do ciągle nasilającego się „daru” Sama. Rodzice większości tych „cudownych dzieci” zginęli w pożarze podobnym do tego, który zabrał matkę Winchesterów. Finisz drugiej serii ma miejsce w opuszczonej osadzie gdzie w tajemniczych okolicznościach trafia Sam. Spotyka tam innych obdarzonych paranormalnymi mocami ludzi, również tych znanych już z poprzednich odcinków. Wkrótce członkowie tej grupy zaczynają po kolei ginąć. Rozpoczyna się konkurs w którym z grupy „pupili” Azazela przeżyć musi tylko jeden. W końcu przy życiu zostaje Sam oraz Jake, który wykorzystując swoją moc atakuje Winchestera z zamiarem wygrania „konkursu”. W końcu przybywa z pomocą Dean oraz Bobby, przyjaciel rodziny, wspólnie udaje im się pokonać przeciwnika. Dobre zakończenie psuje jednak Jake, ostatkiem sił wbijający Samowi nóż w plecy. Winchester ginie na miejscu. Zrozpaczony z powodu straty brata Dean wzorem ojca podpisuje pakt z demonem, za życie Sama ofiaruje swoją duszę – pozostaje mu rok życia. Sam zaraz po obudzeniu się chce wyruszyć na poszukiwania demona. Wkrótce bracia i ich przyjaciele wpadają na trop starego cmentarza chronionego przed demonami olbrzymią pułapką. Azazel będąc demonem nie może wejść na teren cmentarza wiec posyła tam Jake'a, przy pomocy znanego już z pierwszej części Colta otwiera wrota piekieł. Na świat wydostają się setki demonów oraz dusza Johna Winchestera, na szczęście nasza grupa łowców zamyka wrota, a Dean zabija przy pomocy Colta Żółtookiego Demona.

Trzeci sezon
Trzeci sezon krąży wokół próby złamania paktu Deana z demonem. Bracia szybko znajdują kogoś kto chce im w tym pomóc; jest to Ruby – demonica-renegat która z nieznanych powodów postanawia wspierać braci w walce z armią Lilith, przywódczyni demonów, które wydostały się z otchłani piekieł. Ruby (dzięki swojemu nożowi podobnemu w działaniu do wiekowego Colta) swoje dobre zamiary udowadnia wielokrotnie ratując Winchesterów z opresji. Bracia natrafiają również parokrotnie na Bellę Talbot, Angielkę handlującą przedmiotami obdarzonymi paranormalnymi mocami. Bella wkrótce kradnie Deanowi Colta, okazuje się bowiem że Bella podobnie jak Dean zawarła pakt z demonem, który teraz za unieważnienie ich porozumienia zażądał pistoletu oraz zabicia Sama (to drugie Belli się nie udaje i wkrótce za karę umiera). Pomimo straty Colta dzięki Belli Dean dowiedział się jaki demon jest strażnikiem jego paktu – okazuje się nim być sama Lilith kryjąca się pod postacią małej dziewczynki. Ponadto potężna demonica każe swoim podwładnym zamordować Sama – widzi w nim konkurenta do roli swego rodzaju „antychrysta”. W końcu na dwa dni przed wypełnieniem się paktu, Bobby namierza Lilith. Cała trójka postanawia udać się do Indiany, wiedząc, że zabicie Lilith unieważni pakt. Ponieważ jednak nie posiadają już legendarnego Colta, postanawiają poprosić Ruby, aby pomogła im dzięki swojemu nożowi. Ruby nie zgadza się jednak na plan Winchesterów, uważa go bowiem za zbyt ryzykowny. Dean kradnie jej nóż i bracia w końcu docierają do Indiany z zamiarem unicestwienia Lilith. Sytuacja jednak szybko się komplikuje – większość mieszkańców miasta została opętana przez demony broniące swojej pani. Na pomoc łowcom przybywa jednak ponownie Ruby, która wraz z Samem i Deanem dociera do domu Lilith. Okazuje się jednak, że w ciele dziewczynki nie zamieszkuje już demon. Wybija północ i Dean widzi ogary piekielne (znak, że pakt zaczyna się dopełniać). Szybko okazuje się, że towarzyszka Winchesterów nie jest prawdziwą Ruby – jest to Liith, która z łatwością obezwładnia Sama i Deana. Na tego drugiego napuszcza ogary piekielne i Dean ginie, dopełniwszy paktu. Z nieznanego powodu jednak Lilith nie jest w stanie zabić Sama, więc ratuje się ucieczką. Zdruzgotany Sam upewnia się, że jego brat nie żyje. Trzecia serię kończy scena udręczonego Deana, który uwięziony w piekle wykrzykuje imię swojego brata i błaga o pomoc.

Czwarty sezon
W czwartym sezonie Dean zostaje przywrócony do życia przez anioły i sprowadzony przez jednego z nich – Castiela. Całość serii to ustawiczna walka o kolejne pieczęcie, których złamanie ma spowodować uwolnienie Lucyfera. Sprawę pogarsza fakt, że do otwarcia więzienia wystarczy jedynie 66 z 600 pieczęci. Na swojej drodze spotykają anioły, nie każdy z nich jest jednak tak skory do pomocy jak Castiel. Sam zaczyna używać swoich mocy, których siła zwiększa się dzięki piciu demonicznej krwi. Ukrywając to przed bratem, zostaje wciągany przez Ruby w coraz większe uzależnienie. Całą uwagę i nienawiść skupiają na zabiciu Lilith, która dowodzi demonami uwolnionymi z piekła w poprzedniej serii. W ostateczności wzmocnionemu krwią demonów Samowi udaje się zabić Lilith. Niestety okazuje się, że zabicie jej było ostatnią pieczęcią. Tym samym Sam rozpoczyna apokalipsę i przywraca Lucyfera do życia.

Piąty sezon
W piątym sezonie akcja skupia się na walce z rozpętaną apokalipsą i powstrzymaniem Lucyfera. Bracia dowiadują się, że są wybranymi naczyniami, Sam dla Lucyfera, a Dean dla archanioła Michała. Jednakże obaj odmawiają przyjęcia ich do swoich ciał, odsuwając pojedynek szatana z archaniołem, który ma być uwieńczeniem nieuchronnej apokalipsy. Odmowa braci nie podoba się zarówno jednej jak i drugiej stronie. Aniołowie stają się jeszcze mniej pomocni, w szczególności Zachariasz. Nieustanne poszukiwania sposobu na pokonanie Lucyfera prowadzą do nieba w poszukiwaniu Boga. Jednak Jego wola nie podoba się bohaterom. Na swojej drodze napotykają archanioła Gabriela, który wyjawia im, że istnieje sposób na powstrzymanie apokalipsy bez zniszczenia całego świata. Potrzebują do tego pierścieni czterech jeźdźców apokalipsy, które mogą znowu umieścić szatana w klatce. Po ich zdobyciu ustalają plan zaprowadzenia Lucyfera do jego więzienia w ciele Sama. Ten jednak nie daje rady nad nim zapanować. W przejętym naczyniu Lucyfer spotyka się z Michałem na miejscu bitwy. Zjawiają się tam także Dean, Castiel i Bobby. Odsyłają na moment archanioła, szatan jednak zabija Casa, który utracił moce, a także Bobby'ego. Dean do końca próbuje dotrzeć do swojego brata i zostaje przy tym ciężko pobity. W końcu Samowi udaje się zapanować nad swoim ciałem. Otwiera więzienie i wskakuje tam razem z Michałem. Bóg wskrzesza Castiela, który ulecza Deana i przywraca do życia Bobby'ego. Na koniec Dean jedzie do swojej dziewczyny i zostaje u niej na kolacji. Pojawia się wtedy Sam, który stoi na ulicy przed domem i patrzy na nich... W międzyczasie prorok Chuck pisze historię auta Deana, opisuje ich szczęśliwe i smutne chwile. Mówi że nic się nie kończy uśmiecha się i znika.

Szósty sezon
Szósty sezon rozpoczyna się rok po wydarzeniach z piątego Sezonu. Dean prowadzi szczęśliwe życie z Lisą i Benem. Sam powraca do świata żywych i sprzymierza się z Deanem, który próbuje pogodzić role łowcy z rolą głowy rodziny, ale w ostateczności porzuca Lisę i Bena na rzecz polowań z bratem. Sam pracuje z Samuelem w celu polowania i chwytania żywcem potworów Alpha (pierwszy z puli genowej), czyli pierwszych z gatunku. Castiel jest mało pomocny, gdyż jest zajęty wojna domową w niebie. Okaże się, że Samuel pracuje dla Crowleya, by ten przywrócił do życia jego córkę. Crowley chce, korzystając z Alf, znaleźć czyściec, w którym znajdują się ogromny zbiór dusz, które mają wielką moc. Crowley przywrócił Sama bez duszy i Dean prosi o pomoc Śmierć, Jeźdźca Apokalipsy, w odzyskaniu duszy brata. Śmierć stawia mur w umyśle Sama tak, aby nie pamiętał piekła. Okazuje się, że Castiel zawarł umowę z Crowleyem, w myśl której obydwaj otrzymują po połowie dusz z czyścica. Deanowi nie podoba się pomysł i próbuje zatrzymać duet, anioła i króla piekła. Aby zatrzymać braci i Bobbyego, Castiel niszczy mur w głowie Sama. Castiela zdradza Crowley, który staje po stronie Raphaela i wykonuje rytuał, aby otworzyć drzwi do czyścica. Rytuał nie udaje się, ponieważ Castiel podmienił słoje z krwią i sam odprawił rytuał, w wyniku którego ma dostęp do dusz z czyścica i posiadł ogromna moc. Pozwala Crowleyowi uciec i zabija Raphaela. Kiedy Winchesterowie próbują namówić go do oddania dusz, odmawia, w wyniku czego Sam przebija go anielskim ostrzem. Broń nie rani Castiela, gdyż nie jest już aniołem, lecz nowym bogiem. Bracia Winchesterowie i Bobby muszą oddać mu pokłon, by przeżyć.

Siódmy sezon
Castiel nie zabija Sama, Deana i Bobbiego, ale ostrzega, aby nie wtrącali się w jego sprawy. Przyjmując swoją nową rolę Boga, stara się naprawić zło panujące na świecie. Bardzo szybko jednak, dowiaduje się, że wchłonął oprócz dusz również Lewiatany. Sam i Dean pomagają Castielowi zwrócić dusze do czyśćca. Udaje im się to, ale Lewiatany zostały i Castiel znika wraz z nimi w jeziorze. Lewiatany przejmują ciała wielu osób na całym świecie. Bobby odkrywa w dość przypadkowy sposób, że lewiatany na krótką chwilę paraliżuje Borax (substancja zawarta w środkach czystości), ale w tym czasie można lewiatanowi odciąć głowę. Aby lewiatan nie mógł powrócić głowę należy pochować z daleka od ciała. Lecz ta substancja działa w słabszym stopniu na przywódcę lewiatanów Dicka Romana. Dickowi udaje się zabić Bobbiego. Obsesją Deana staje się walka z lewiatanami. Ze zdziwieniem dowiaduje się, że lewiatany pomagają ludziom w walce z rakiem. Duch Bobbiego potwierdza, że lewiatany leczą ludzi, ale mówi również, że jest to część ich wielkiego planu po wykonaniu, którego przejmą władzę nad światem a ludzie staną się ich spiżarnią. Za pomocą Castiela oraz proroka, który umie czytać „słowo Bożę”. Sam i Dean dowiadują się, że jedynym sposobem na zabicie lewiatanów jest „Kość prawego śmiertelnika obmyta w krwi trzech upadłych”. Wyruszają na poszukiwanie składników. Ostatecznie Dean i Castiel zabijają Dicka, ale w skutek tego zostają przeniesieni do czyśćca gdzie, Castiel znika zostawiając Deana samego wśród stworów. Sam zostaje z Crowleyem, który po zreorganizowaniu władzy u lewiatanów ma silniejszą pozycję.

Ósmy sezon
Ósmy Sezon rozpoczyna się rok po zakończeniu sezonu siódmego, od powrotu Deana z czyśćca w lesie około Maine. Wydostaje się z czyśćca dzięki współpracy z wampirem. Stwierdza z zaskoczeniem, że Sam go nie szukał i zaczął prowadzić normalne życie z nowo poznaną kobietą porzucając przy tym Kevina i wszystko, co związane z życiem łowcy. Postanawiają odnaleźć Kevina (o ile jeszcze żyje). Spotykają się z Garthem, który przejął obowiązki Bobby'ego, z czego bracia są niezadowoleni. Kevinowi udaje się uciec Crowleyowi, spotyka się z braćmi i informuje ich o słowie bożym dzięki któremu można zamknąć bramy piekła na dobre. Sam, Dean i Kevin zmuszeni są wziąć udział w aukcji o tabliczkę ze słowem bożym, w wyniku której Crowley zdobywa tabliczkę, a Kevin ucieka od braci. Castielowi udaje się uciec z czyśćca (ale nie wyjaśnia w jaki sposób) i oznajmia braciom, że chce zostać łowcą aby ratować ludzi. Kevin przez dłuższy czas ukrywa się na łodzi Gartha i zajmuje się odczytaniem połówki tabliczki którą udało im się zdobyć. Gdy w końcu ją odczytuje oznajmia braciom, że aby zamknąć bramy piekieł trzeba wykonać trzy próby. Jednak odszyfrował jedynie pierwszą. Bracia postanawiają wykonać pierwszą próbę i zaczekać na następne. Według planu Dean ma wykonać wszystkie próby jednak staje się inaczej. Po wykonaniu każdej z prób Sam staje się coraz słabszy i braciom jest coraz trudniej razem stawiać czoła potworom. Sam i Dean spotykają skrybę Boga, który uciekł i schował się na ziemi aby żyć w spokoju. Metatron razem z Castielem postanawiają zamknąć niebo, dzięki wiedzy Metatrona, który sam spisał wszystkie tabliczki i zna próby potrzebne do ich zamknięcia. Crowley, aby powstrzymać braci przed zamknięciem bram piekła, zaczyna zabijać wszystkich uratowanych przez nich ludzi. Chce zawrzeć umowę, w imię której nie będą próbowali zamknąć piekła, a on nie zabije ludzi, których uratowali. Jednak podczas spotkania Crowley zostaje uwięziony przez braci, i staje się narzędziem do wykonania trzeciej próby ,,Uleczenia duszy demona". Gdy Sam jest blisko zakończenia próby Dean i Castiel dowiadują się, że próby go zabiją, a Metatron jest kłamcą i wcale nie chce zamknąć nieba, lecz wygnać z niego anioły. Sezon kończy się widokiem spadających Aniołów.

Oraz dziewiąty i dziesiąty, gdzie Metatron przysłowiowo "bawi się" w Boga, lecz mimo ciężkich prób zostaje obalony.
(...)
Dean poprzez pieczęć zatacza się w stronę ciemności budząc w sobie demona, którego następnie Sam Wraz z Castielem wypędzają pozwalając mu wrócić do normalności.
(...)

_________________
We’ll go hard if you want to, as hard as you want to, soft as you want to, just let me love you lay right here.. I’ll be your fantasy!!!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://between-worlds.forumpl.net
 
Fabuła serialu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Your little supernatural world! ::  :: Opis!-
Skocz do: